با مزیت های هایما s7 آشنا شوید

هایما s7 را میتوان یک محصول مشترک موفق از ایران خوردو و شرکت چینی هایما دانست. این خودرو که که چند سال از حضور آن در بازار کشورمان می‌گذرد موفق شده است مشتریان زیادی را به خود جذب کند. هایما اس 7 یکی از شاسی بلندهای شرکت خودروسازی هایما اتومبیل (Haima Automobile) است که از سال 2010 تاکنون بر روی خط تولید این شرکت چینی قرار دارد؛ البته نمونه اولیه این خودرو که تا سال 2011 به بازار عرضه می‌شد هایما 7 (Haima 7) نام داشت، اما پس از اینکه در سال 2011 تحت فیس لیفت قرار گرفت با نام هایما اس 7 به بازار عرضه شد. پس از اولین فیس لیفت، نمای نسبتا کسل کننده هایما اس 7 باعث شد تا مهندسین شرکت هایما در سال 2013 بار دیگر این خودرو را زیر تیغ جراحی برده و چهره به مراتب جذاب‌تری را برای آن خلق نمایند. ناگفته نماند خودرویی که در بازار داخلی با نام «هایما S7 توربو» شناخته می‌شود، نمونه فیس‌لیفت سال 2013 شرکت هایما بوده و پسوند توربو تنها در بازار کشور ما به این خودرو اختصاص داده شده است. در سال 2016 آخرین فیس لیفت هایما اس 7 نیز راهی بازار چین شد که در حال حاضر این خودرو در بازار کشور ما عرضه نشده است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا به تمام مزایای هایما s7 اشاره کنیم.

آپلود عکس از آنجایی که در خودرو های چینی آپشن ها و امکانات به وفور یافت می شوند تصمیم گرفتیم تا بدون بررسی این بخش به سراغ ویژگی‌ها و مشخصات فنی هایما s7 برویم. قبل از هر نکته‌ای بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر دو نسخه متفاوت این خودور در بازار وجود دارد. این دو نسخه همان نسخه توربو شارژ و همچنین تنفس طبیعی است. در نسخه توربو شارژ حجم موتور خودرو 1795 سی سی و جعبه دنده آن 6 سرعته است. نسخه تنفس طبیعی نیز از یک پیشرانه 2 لیتری بهره می برد.
قلب تپنده هایما s7 دارای حداکثر قدرت 170 اسب بخار و همچنین حداکثر گشتاور 230 نیوتن متر بوده که مشخصات راضی‌کننده‌ای نسبت به قیمت و ویژگی‌های دیگر خودرو هستند. اگرچه در برخی از موارد دیده شده است که شتاب این خودرو به خصوص در نسخه تنفس طبیعی چندان جذاب نیست اما سرعت آن شما را راضی خواهد کرد.

ایمنی بالا در هایما s7
اگرچه خودروهای چینی به طور معمول استاندارد ایمنی بالایی ندارند هایما s7 از این لحاظ دارای آپشن‌ها و مزایای مختلفی است. در سیستم ترمز، سازندگان هایما s7 هم در بخش عقب و هم در بخش جلو از ترمز دیسکی بهره برده‌اند. این خودرو مجهز به ترمز ABS یا همان ترمز ضد قفل بوده که نکته بسیار مهمی در بحث ایمنی و تصادفات محسوب می‌شود.
سیستم ترمز کمکی BAS از دیگر ویژگی‌های ترمز هایما s7 است که در جاده ها به کمک شما خواهد آمد. موارد دیگری نیز در ایمنی این خودرو راهگشا خواهند بود که شامل مواردزیر است:
– دوربین دید عقب
– سیستم کنترل کشش
– کمربند ایمنی سه نقطه‌ای
– سیستم ضد سرقت
– سیستم کنترل باد لاستیک
– 4 عدد کیسه هوا

 

آپلود عکس

طراحی ظاهری و داخلی جذاب هایما s7
هایما s7 ظاهری زیبا و جذابی دارد. طراحی ظاهری این خودرو تلفیقی از طراحی اسپرت و کلاسیک است. در برخی موارد طراحی ظاهری هایما s7 شبیه خودروهای هموطن خود است. به نحوی که طراحان آن تلاش کرده‌اند تا چراغ‌های جلو این خودرو از چراغ‌های لیفان x60 الگو بگیرد. در نمای جلو خودرو، برخی خطوط موازی در کنار جلو پنجره خودرو به کار رفته که بیشتر از سایر بخش‌ها به چشم بیننده خواهد آمد.
در بخش عقب سازندگان و طراحان هایما s7 تلاش کرده‌اند تا سادگی طراحی همچنان حفظ شود. این سادگی در بخش جانبی نیز تا حدودی به چشم می‌خورد. با این تفاوت که در بخش جانبی خطوط بزرگی را می‌بینیم که باعث جذابیت این بخش شده و آن را از حالت یکنواختی درآورده است. در ظاهر خودرو همچینین می‌توان نکات مثبت دیگری را نیز مشاهده کرد.

منبع: آریانیوز

آموزش سئو